fake rolex rolex replica firmreplica.com exitreplica.com https://www.editreplica.com replica watches replica watches replicagreat.com stunwatches.com fake rolex

Mity na temat seksu, które negatywnie wpływają na związek.

Seks w dzisiejszych czasach nie jest już tematem tabu, zaczynamy o nim więcej mówić bez skrępowania i wstydu. Coraz częściej eksperymentujemy, szukając nowych wrażeń. Jednak w dalszym ciągu, niektóre osoby wierzą w pewne mity na temat seksu. Niektóre z nich mogą bardzo niekorzystnie wpłynąć na związek dwóch ludzi. Seks jest ważnym elementem naszego życia, wzmacnia więź i daje poczucie szczęścia w związku. Jego brak odbija się negatywnie na relacjach pary, ale także zdrowiu.

Sposób wychowania a życie seksualne

Udane życie seksualne zależy przede wszystkim od sposobu wychowania. Naukowcy potwierdzają to, iż negatywny stosunek do relacji damko- męskich, jaki został nam wpojony jeszcze w dzieciństwie, może doprowadzić do różnych zaburzeń seksualnych. Negatywne wzorce odbijają się na relacjach z partnerem i sferze seksualnej. Przez nie narasta również wiele problemów w łóżku, które mogą doprowadzić do rozstania pary czy też częstych kłótni. To właśnie od sposobu wychowania zależy wiele kwestii. Wpojone nam złe podeście do kwestii seksualności, rzutuje na nasze późniejsze relacje i jakość seksu. Jakie mity na temat seksu są najczęściej powtarzane?

Uległość w łóżku

Niektóre osoby twierdzą, że kobieta powinna być uległa w łóżku, jest to bardzo błędne przekonanie. Większość mężczyzn pragnie tego, aby ich partnerka była aktywna w trakcie seksu i czerpała z niego również wiele przyjemności i radości. Panowie chcą zadowalać potrzeby swoich drugich połówek, ale również swoje. Niestety wiele pań nie potrafi otworzyć się na potrzeby swoje i partnera, a to właśnie wynika ze wpajania im tego, iż seks służy jedynie poczęciu dziecka czy zadowoleniu mężczyzny. Niekiedy kobiety słyszą za młodu to, iż czerpanie radości z seksu jest oznaką rozwiązłości. Ten mit powoduje wiele problemów w relacjach z partnerem. Oboje osób ma prawo do odczuwania radości i przyjemności z kontaktów seksualnych. Nie powinno się wstydzić swoje zadowolenia ze stosunku, swoich potrzeb czy fantazji. Seks jest naturalnym zjawiskiem, a wszystko, co nie wykracza poza określone granice i nie krzywdzi drugiej osoby, jest całkowicie dopuszczalne.

Brak ochoty na seks wynika ze zdrady partnera

Brak ochoty na seks nie jest od razu oznaką zdrady. Wiele osób boryka się z pewnymi problemami emocjonalnymi i spadkiem libido. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą niemieć ochoty na seks, a przyczyn takiego stanu jest wiele. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że żyjemy w czasach bardzo stresujących, większość z nas pracuje dużo i boryka się z wieloma problemami. Przepracowanie i przewlekły stres nie służy kontaktom seksualnym. Oprócz tego negatywnie na seks wpływa zła dieta czy stosowane używki. Niewłaściwa dieta może doprowadzić do zaniku potrzeb seksualnym czy problemów z płodnością, zdarza się to zwłaszcza u kobiet stosujących głodówki. Innym powodem braku ochoty na współżycie są kłótnie w związku. Częste kłótnie prowadzą do stopniowego ustania współżycia, co kończy się w wielu przypadkach rozstaniem.

Mężczyzna zawsze ma ochotę na seks, a kobietę cały czas boli głowa

Potrzeby seksualne każdego człowieka są różne i wpływa na nie wiele czynników. To, że mężczyzna zawsze ma ochotę na współżycie, nie jest prawdą. Dużo zależy od poziomu testosteronu czy libido. Jeśli partner nagle coraz częściej odmawia seksu, warto z nim szczerze porozmawiać. Być może ma problemy w pracy, jest zestresowany i nie ma ochotę przez to na zbliżenia. Brak ochoty na seks wynika również często z przemęczenia. Przykładem może być kobieta po urodzeniu dziecka. Niewystarczająca ilość snu, zmęczenie, rozdrażnienie, wszelkie te czynniki nie działają korzystnie na zbliżenia intymne.

Seks jest obowiązkiem małżeńskim

Seks jest jedynie dopełnieniem całego związku. Co ważne, musi on wiązać się z miłością. Nie jest on żadnym obowiązkiem i nie dotyczy się jedynie par, które zdecydowały się na zalegalizowanie swojego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *