fake rolex rolex replica firmreplica.com exitreplica.com https://www.editreplica.com replica watches replica watches replicagreat.com stunwatches.com fake rolex

Palenie wpływa na potencję

Palenie jest szkodliwe, ponieważ powoli niszczy naczynia krwionośne, a to przyczynia się do mniejszego ukrwienia narządów płciowych. Później pojawiają się problemy z erekcją i życie seksualne zamiera. Nie dość, że palenie daje okropny zapach to jeszcze niszczy zdrowie – źle wpływa na serce, może powodować raka płuc. Kiedyś uważano, że palenie jest męskie, pokazuje siłę i niezależność. Jest to jednak sposób na choroby, problemy i duże wydatki, ponieważ papierosy drożeją. Praca układu sercowo-naczyniowego pogarsza się pod wpływem papierosów. Potencja maleje, wzwód albo jest słabszy, albo w ogóle zanika, czasami erekcja zanika podczas stosunku. Erekcja tymczasem gwarantuje udane pożycie.

Zabójca męskości

Tak nazywane jest palenie i jest w tym sporo racji. Co zatem robić? Jak najszybciej rzucić palenie – dom odzyska zapach, powróci erekcja, oddech będzie lepszy. Same korzyści wynikną z takiej sytuacji. Palenie obniża libido, redukuje radość z seksu, przyczynia się do spadku nastroju, powoduje w ogóle chorób. Palacze mają nasienie niższej jakości, ich plemniki są mniej ruchliwe i jest ich mniej w spermie – młodzi panowie powinni zastanowić się nad paleniem, jeśli planują posiadanie potomstwa. 

Lekarze radzą panom z problemami z erekcją: rzućcie palenie, nie pijcie alkoholu, jedzcie zdrowo i ćwiczcie. Wtedy jest szansa na udane życie seksualne.

Porzucenie palenia składa się z etapów:

 • decyzja o porzuceniu nałogu
 • rzucenie palenia
 • wytrwanie bez papierosa 
 • pozostanie niepalącym na stałe, przez lata

Etapy są trudne, ale najtrudniejsze jest rzucenie palenia. Jedni rzucają od razu, z dnia na dzień, inni powoli, etapami, stosując gumy antynikotynowe lub plastry ułatwiające porzucenie nałogu. Każdy ma własną metodę na rezygnację z palenia.

Palacz powinien zapisać sobie ważne zasady:

 • Palenia nie rzuca się w trakcie stresującego zadania w pracy. Można rzucić palenie na początku urlopu czy podczas świątecznej przerwy, gdy jest spokojniej.
 •  Papierosów nie wolno mieć w domu, aby nie kusiły.
 •  Nie wolno sięgać po papierosy podczas towarzyskich spotkań, wypadów do pubu czy kawiarni. Nieprawdą jest, że kawa bez papierosa nie smakuje – jest na pewno o wiele lepsza.
 •  Minimalizowanie stresu pozwoli rzucić palenie szybciej i nie wyzwoli chęci na jednego papierosa.
 •  Pamiętaj, że na początku rzucania papierosów będziesz nerwowy, przygnębiony, być może też rozdrażniony.
 •  Regularne ćwiczenia, spacery i bieganie pozwolą poczuć się lepiej
 • Nie sięgaj po elektroniczne papierosy – nie dość, że także uzależniają to są też szkodliwe dla zdrowia.
 •  Nieprawdą jest, że jeden papieros nie zaszkodzi – jeden papieros to szybki powrót do nałogu.
 •  Nie objadaj się, jedzenie nie zastąpi papierosów, a przytyjesz, co na pewno nie jest Twoim zamiarem. Sporo osób wpada w taką pułapkę, wynagradzając sobie ciastkami, cukierkami czy dokładkami obiadu brak papierosa. Nie ma nic gorszego.
 •  Planuj na co wydasz pieniądze zaoszczędzone na zakupach papierosów.
 •  Spraw partnerce i sobie przyjemność w sypialni – kup erotyczną bieliznę, zabawki i ciesz się lepszą erekcją bez papierosów. Możesz kupić Viagrę, aby podkręcić gorącą aurę w łóżku.

Rzucenie palenia długofalowo jest bardzo “opłacalne”: poprawia się zdrowie, wraca węch, przytłumiony papierosami, oddech jest lepszy, a cały dom przestanie pachnieć nikotyną. Bez nikotyny żyje się lepiej, pełniej, w dobry sposób. O tym zawsze należy pamiętać i spędzać czas bez palenia. To na pewno będzie najlepsze rozwiązanie dla każdego człowieka, o czym nigdy nie należy zapominać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *