fake rolex rolex replica firmreplica.com exitreplica.com https://www.editreplica.com replica watches replica watches replicagreat.com stunwatches.com fake rolex

Problem pań, problem panów, czyli oziębłość seksualna

Syberia czy Sahara w łóżku? Oto jest pytanie

Jedna osoba jest w łóżku gorąca jak wulkan, a inna cierpi na problemy z seksem. Co się dzieje? Jak działa organizm? Jak czują się ludzie i co im pomaga najlepiej? Pytania można mnożyć, ale warto poszukać na nie odpowiedzi. Nie jest to na pewno wada charakteru, ale choroba. Jak każda prawie choroba jest uleczalna, zatem warto poszukać rozwiązania i podnieść temperaturę w sypialni. Nieraz gorąca jest pani w wieku 50 lub więcej lat, a jej dwudziestoletnia córka jest zimna niczym lodówka – takie przypadki wbrew pozorom wcale nie są takie rzadkie. Temperament to nie wszystko, zdrowie jest najważniejsze i ono ma znaczenie dla dobrego pożycia seksualnego. Osoby oziębłe nie interesują się partnerem lub ich zainteresowanie jest niewielkie, ale też nie uprawiają masturbacji, tracąc zainteresowanie także własnym ciałem i jego potrzebami. Osoby cierpiące na oziębłość nie mają fantazji erotycznych, nie interesują się płcią przeciwną, nie wykazują chęci nawiązywania damsko-męskich relacji. 

Oziębłość to dysfunkcja

Jest to zaburzenie popędu seksualnego. Przekłada się na niską jakość życia i brak zadowolenia z niego. Należy przyjrzeć się lepiej temu problemowi, aby nie narzekać na codzienne funkcjonowanie.

Brak ochoty na seks może wynikać ze znudzenia lub z konfliktów z partnerem. Może jednak wynikać także z braku pociągu seksualnego – w tym drugim przypadku mowa jest o chorobie. Depresja, zaburzenia lękowe czy traumy przyczyniają się do zaburzeń psychicznych i zaniku chęci na seks. Zdarza się, że zanik popęd seksualnego wynika z chorób takich, jak cukrzyca, niedoczynność tarczycy, niewydolność nerek, problemy kardiologiczne, nadmiar prolaktyny w organizmie. Panowie często cierpią na problemy z erekcją oraz oziębłość seksualną. Na ich libido dobrze wpłynie stosowanie Viagry czy Kamagry. Będzie to jednak pomoc doraźna, a nie stałe rozwiązanie skomplikowanej sytuacji. Oziębłość może być stała lub mieć charakter przejściowy – obecnie często dzieje się tak, że jest to sprawa przejściowa, która pojawiła się po kilku czy kilkunastu latach bycia w związku. Spokojnie można z nią powalczyć, ale trzeba wyzwolić w sobie dobrą motywację do takiego działania.

 

Seks jest ważny, a oziębłość trzeba leczyć

Co robić, gdy w łóżku mróz, a konflikty narastają? Konieczna jest wizyta u seksuologa. Warto poprzedzić ją badaniami medycznymi, aby wykluczyć podłoże chorobowe związane właśnie z cukrzycą, depresją czy chorobą niedokrwienną serca. Przewlekłe przemęczenie także może zniechęcić do seksu. Bezdech senny niejednokrotnie sprawia, że pan wstaje zmęczony, a seks jest dla niego bezcelowym wysiłkiem. Przyczyny oziębłości są wielorakie. Jeśli podłoże jest somatyczne to pomoc jest łatwiejsza. Gdy w grę wchodzą problemy psychologiczne to wówczas pani czy pan potrzebuje długotrwałego leczenia. Niskie libido można podnieść także stosując żeń-szeń czy johimbinę, czyli wyciągi roślinne. Niezależnie od przyczyny oziębłości zawsze trzeba ten problem rozwiązać, aby życie miało odpowiednie barwy oraz blask. Hipolibidemia, czyli oziębłość seksualna, wcale nie musi być końcem świata. Specjalista pomoże określić podłoże problemu i chętnie zajmie się jego leczeniem. Nie trzeba postępować według modelu – żyją razem, ale śpią osobno, ponieważ takie postępowanie oddala partnerów od siebie. Dbałość o bliskość i udany seks scalą niejedną parę i dadzą jej wiele radości oraz przyjemności z bycia razem. Warto powalczyć o to, by sypialnia stała się miejscem uniesień, a nie jedynie obszarem nocnego odpoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *